Przeskocz do treści

Tragedia na świątecznej mszy. 21 osób w szpitalu

Cały kościół został ewakuowany, a kilkadziesiąt osób trafiło do szpitala. Wszystko przez groźne dla zdrowia i życia zatrucie, którego ofiarami stali się uczestnicy bożonarodzeniowej mszy świętej.
W pewnym momencie wiele osób zaczęło skarżyć się na dotkliwy ból głowy.Stan uczestników ceremonii stopniowo zaczął się pogarszać. Ból dotyczył tak wielu osób, że nie było mowy o przypadku.

Ewakuowano kościół. 72 osoby zaczęły odczuwać silny ból

Pomocy wymagały aż 72 osoby, z czego 21 trafiły do szpitala. Stan dwojga okazał się na tyle ciężki, że prosto z placówki medycznej zostali przeniesieni do bardziej specjalistycznych klinik. Umieszczono ich w hiperbarycznych komorach tlenowych.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Po zbadaniu wnętrza kościoła okazało się, że wierni zatruli się tlenkiem węgla. Śledczy wyjawili, że kiedy zaczęli mierzyć poziom tlenku w powietrzu, wskaźnik pokazywał milionowe wartości.

Burmistrz Lille podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu kościoła. Wysokie stężenie tlenku jest niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. Może prowadzić do bólu głowy, zawrotów, utraty przytomności, a nawet śmierci.

źródło: Witualna Polska foto: pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat