Przeskocz do treści

To poszło na wizji „Wiadomości TVP”! Takiego skandalu jeszcze nie było

TVP swoim flagowym programem informacyjnym nie pozostawia złudzeń co do tego, jaka linia programowa realizowana jest przez stację. Jednak krnąbrność „Wiadomości” boli telewidzów coraz bardziej. Po tym, co niedawno można było zobaczyć po 19:30 w telewizyjnej Jedynce, nawet prawicowi dziennikarze nie mogli zachować milczenia.

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

TVP zdążyło już przyzwyczaić nas do tego, jak przedstawiane są informacje w Wiadomościach, od kiedy do telewizji wkroczyła „dobra zmiana”. Jednak kierownictwo stacji zdaje się kroczyć coraz bardziej w kierunku upolitycznienia.

Jedynka w swoim serwisie informacyjnym oczywiście przedstawiła doniesienia dotyczące afery KNF, ale sposób w jaki to zrobiła woła o pomstę do nieba. Dziennikarze, niezależnie od tego z jaką opcją sympatyzują, jednym głosem twierdzą, że nie można aż tak zakłamywać rzeczywistości.

spędź święta w holandii razem z bliskimi

Wiadomości TVP skandalicznie o aferze TVP

Wielkie oburzenie społeczeństwa wywołał materiał Wiadomości prezentujący aferę KNF. Większość telewidzów przecierała oczy ze zdumienia, kiedy dowiedziała się, że według państwowej telewizji to Leszek Czarnecki jest najbardziej winny w całej aferze. Takie przedstawienie głównego pokrzywdzonego zabolał nawet prawicowych dziennikarzy.

– Pomijam już kwestię przerzucania uwagi z roli Marka Chrzanowskiego, który skandaliczną rozmowę z Leszkiem Czarneckim przeprowadził, na opis osoby Czarneckiego właśnie. (…) Pomijam fakt, że więcej uwagi niż aferze, dziennikarze flagowego programu poświęcili temu, jak zdecydowanie zareagował rząd, że jest błyskawiczna dymisja itd. (…) Tym, co naprawdę uderza jest ogólny wydźwięk materiału. A jest on taki, że w zasadzie, to afery nie ma, że wszystko jest rzekome – napisał Przemysław Harczuk.

Do słów dziennikarza nawiązał Jarek Olechowski sprawujący funkcję dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jego odpowiedź nie była jednak dla nikogo zaskoczeniem.

– Co autor miał na myśli? Programy informacyjne TVP szeroko relacjonują wydarzenia związane z oskarżeniami L.Czarneckiego wobec byłego szefa KNF nie pomijając żadnego szczegółu tej historii – zripostował na Twitterze.

Krytyków TVP przybywa

Harczuk nie jest odosobniony w swojej opinii. Już wcześniej podobne zdanie wygłosił Piotr Zaremba, współpracujący z portalem Sieci. – Wiadomości TVP wprawdzie powiadomiły jednym zdaniem, ustami Krzysztofa Ziemca, o dymisji szefa KFN na początku, ale uznały, że jest to piąta co do ważności wiadomość tego dnia (…) jako główny winny został przedstawiony Leszek Czarnecki, czyli w tej konkretnej historii przedmiot korupcyjnej propozycji – napisał.

Dodał również, że z przekazu Wiadomości można było wyczytać, że Chrzanowski nie złożył rezygnacji z powodu tego, iż jest zamieszany w aferę, ale „odszedł szlachetnie dla dobra Polski”.

źródło:pikio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *