Zabójczego wideo nie trzeba nawet oglądać go do końca – wystarczy, że zostanie wgrany do pamięci po uruchomieniu. Jedynym sposobem na przywrócenie działania telefonu jest wykonanie twardego restartu.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

W końcu na ekranie pojawia się ikonka sygnalizująca zajętość systemu. Telefon Apple pozostaje w takim stanie aż do wyczerpania akumulatora bądź wykonania hard resetu.

Jak można zobaczyć na poniższym filmie, na destrukcyjne działanie uszkodzonego fragmentu filmu narażony jest praktycznie każdy model iPhone, mogący pracować pod kontrolą dowolnie wybranej wersji iOS. Problem dotyczy także telefonów, na które nie są już wydawane poprawki bezpieczeństwa.

Film udostępniony jest na rosyjskim serwisie VKontakte, może zostać przesłany ofierze „żartu” (tak określane jest celowe zawieszanie iPhone’a) także w postaci skróconego linku.

 Jeśli chcielibyście sprawdzić, czy Wasz iPhone (lub telefon kolegi) jest odporny na to zagrożenie (a dopóki Apple nie wyda poprawki bezpieczeństwa, nie ma co na to liczyć), wystarczy że otworzycie z poziomu smartfona poniższy link:
vk.com/doc9732001_439143039?hash=01ec13630a10030bea&dl=2cde6a532028d603af

Film zawiesza telefon, ale nie powoduje żadnych trwałych uszkodzeń – po przeprowadzeniu hard resetu smartfon wraca do normalnego działania. Aby go wykonać w przypadku iPhone 7 należy nacisnąć i przytrzymać równocześnie przycisk włączania i zmniejszania głośności, starsze modele telefonów Apple restartuje się wciskając jednocześnie przycisk zasilania oraz klawisz „Home”.

źródło: antyradio.pl

(Visited 33 times, 2 visits today)