Trzech obcokrajowców poszukiwanych tzw. czerwoną notą Interpolu zatrzymali w Warszawie policjanci z CBŚP. Mężczyźni są zamieszani w obrót narkotykami na dużą skalę, mieli m.in. próbować kupić 50 kg kokainy.

„Dźwięk strzałów, radiowozy i policjanci w kominiarkach. Wygląda jak akcja antyterrorystyczna” – poinformowali internauci na Kontakt 24
Policja nie ujawnia szczegółów sprawy. Rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz powiedziała, że policjanci otrzymali informację od amerykańskich służb specjalnych. W Warszawie miało dojść do spotkania trzech osób – obywatela Izraela i dwóch obywateli Jordanii – podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy.

Polscy funkcjonariusze z zarządu III CBŚP ustalili miejsca, w którym miało dojść do spotkania – restaurację w centrum Warszawy. – Samo zatrzymanie trwało niecałe 10 minut. Podczas akcji na kilka minut zablokowane zostały Al. Ujazdowskie – relacjonowała Hamelusz. Jak dodała, sąd zdecydował o wszczęciu procedury ekstradycyjnej do Stanów Zjednoczonych.

– Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy, przeprowadzono też zatrzymania w Stanach Zjednoczonych – zaznaczyła.

Według nieoficjalnych informacji obcokrajowców poszukiwały m.in. FBI i DEA (amerykańska agencja antynarkotykowa ). Mieli próbować kupić m.in. 50 kg kokainy; poszukiwano ich w sumie w 190 krajach na całym świecie

źródło: tvn24.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl