Dlaczego? To pytanie od kilku tygodni zadają sobie pracownicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie (woj. lubelskie). Pewnej nocy w placówce rozegrał się horror. Jeden pensjonariuszy odebrał sobie życie. Nie wiadomo, co go to tego pchnęło. Tajemnicze samobójstwo bada prokuratura.
dom opieki 2

Koszmarne sceny rozegrały się w nocy z 29 na 30 lipca. Zbliżała się północ. Z głębokiego snu podopiecznych domu opieki wyrwała pielęgniarka. Kobieta odnalazła w jednej z sal martwego mężczyznę. O makabrycznym odkryciu natychmiast zawiadomiła policję. Po chwili w placówce „Droga życia” zaroiło się od służb.

Zmarłym okazał się 66-letni Władysław K. z Suśca. Schorowany mężczyzna trafił do domu opieki w Smoligowie we wrześniu 2014 roku. Był po udarze mózgu. Nie mógł samodzielnie się poruszać. Nie stwarzał problemów. Był spokojny i nigdy dotąd nie targnął się na swoje życie. Ciężko więc zrozumieć, dlaczego postanowił popełnić samobójstwo.
busy do holandii

Mężczyzna się powiesił. Jego zwłoki leżały na łóżku. Do ramy przywiązany był fragment materiału, oderwanego od prześcieradła. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Na ciele pensjonariusza nie ujawniono jednak żadnych obrażeń, które wskazywałyby na to, że placówce doszło do zabójstwa. – Prowadzimy śledztwo dotyczące doprowadzenia do targnięcia się na życie pensjonariusza – powiedział Artur Kubik z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. – Prokuratura sprawdza, czy ktoś poprzez namowę lub udzielanie pomocy nie doprowadził mężczyzny do targnięcia się na życie. Musimy przesłuchać świadków i zbadać wszystkie okoliczności zdarzenia, by dojść do tego dlaczego popełnił samobójstwo – dodał.To nie pierwsza tragedia, do jakiej doszło w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie. W styczniu życie odebrał tam sobie inny 66-latek. Pensjonariusz powiesił się na sznurku od dresów, który przywiązał do poręczy łóżka. Śledztwo w sprawie umorzono. Prokuratura uznała bowiem, że do jego śmierci nie przyczyniły się inne osoby.źródło: fakt.pl


(Visited 258 times, 2 visits today)