Pani premier zapowiedziała rekonstrukcję rządu. Podczas wywiadu w Polskim Radiu Beata Szydło stwierdziła, że potrzebne są nie tylko zmiany personalne, ale też systemowe. Ma je ogłosić w przyszłym tygodniu.

Beata Szydło została zapytana o najlepszych ministrów. W piątkowych Sygnałach Dnia na antenie radiowej Jedynki skupiła się głównie na dwóch nazwiskach – minister Elżbiecie Rafalskiej i Henryku Kowalczyku. Zapowiedziała też przegląd funkcjonowania resortów.
w polsce: szydło

Tego, jak funkcjonują podległe im agencje, instytuty, różnego rodzaju huby, które obrosły te resorty, czy to jest potrzebne. Niektórzy z ministrów przykładają się dość solidnie do tego, żeby usprawnić funkcjonowanie resortów, żeby były one bardziej skuteczne i widzą możliwość szukania nowych rozwiązań. Ale niektórzy mają taką pokusę, żeby je rozbudowywać. To również będzie podlegało ocenie – powiedziała premier w Sygnałach Dnia.

Nie jest też do końca zadowolona z funkcjonowania rządu. Według premier partia, która ma większość parlamentarną nie może zapominać, dlaczego wygrała wybory. Chce, aby podlegli jej ministrowie „zajmowali się sprawami ludzi, realizowali program i postępowali inaczej”. Krytykowała też niektóre zachowania ministrów. Zdaniem Szydło przed rządzącymi stoją dwa zadania – pokora i praca.

busy holandia polska

Mam trochę poczucie, że nie do końca ta machina działa tak, jak powinna. (…) Czas tworzenia strategii i programów się skończył. Teraz jest czas działania – mówiła w wywiadzie.

źródło: o2.pl