Kilka dni temu Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wydał oficjalny komunikat w sprawie szynobusów PESA – w podwoziach pociągów pękają elementy podwozia. Ignacy Góra rozważa wyłączenie z użytkowania aż stu spalinowych pociągów. Radio Szczecin postanowił sprawdzić, czy to postanowienie dotyczy także zachodniopomorskich pojazdów.
Pesa

Kontrole pociągów PESA rozpoczęły się pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wtedy to w województwie opolskim wykoleił się szynobus PESA. Przyczyną wypadku było pęknięcie podwozia pociągu. Część szynobusów już została wycofana z użytku, teraz bydgoski producent sprawdza, czy ten problem nie pojawia się w innych regionach.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

Zachodniopomorski Oddział Przewozów Regionalnych ma 17 pociągów wyprodukowanych przez PESĘ – Smerf i Link. Do tej pory Urząd Marszałkowski stwierdził usterki w czterech pojazdach. – W sytuacji, w której są jakiekolwiek wątpliwości pojazd jest momentalnie wycofywany z eksploatacji i trafia na szczegółowy przegląd techniczny oraz na wymianę wózka na koszt producenta – mówi w rozmowie z „Radio Szczecin” Radosław Soćko z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.Stan pociągów tego typu jest sprawdzany regularnie w całym kraju – tak wynika z informacji od Urzędu Transportu Kolejowego.
źródło: fakt.pl


(Visited 185 times, 1 visits today)