Europejskie media nie mogą wyjść z podziwu nad charakterem Polaków, którzy przegrywali już 9. goalmi, ale odrobili straty i pokonali MVM Veszprem w rzutach karnych. Vive Tauron w cudownym stylu został zwycięzcą Ligi Mistrzów 2015/2016.
Ten mecz nie wydarzył się naprawdę, przekroczył granice ludzkiego pojmowania.

Vive Tauron Kielce dokonał niemożliwego. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa odrobili 9 goli straty, pokonali MVM Veszprem po rzutach karnych i wygrali Ligę Mistrzów!

Marca (Hiszpania): Podnieśli się po nokdaunie i wygrali Ligę Mistrzów!

Dziennikarze hiszpańskiej „Marki” zachwycili się sposobem, w jaki drużyna Vive Tauronu Kielce odwróciła losy spotkania z MVM Veszprem. W swojej relacji odwołali się do terminologii bokserskiej.
Kielczanie podnieśli się z desek, choć wszystko już wskazywało na to, że są znokautowani. Pierwsze 45 minut widowiska bezapelacyjnie należało bowiem do podopiecznych Xaviera Sabate.

„W drugiej połowie przegrywali już 19:28. Mimo to finałowy mecz Ligi Mistrzów przybrał bardzo nieoczekiwany i emocjonujący scenariusz, którego ostatnim elementem były rzuty karne. Kielczanie podnieśli się po nokdaunie i po decydującym trafieniu Julena Aguinagalde po raz pierwszy w historii zostali najlepszym zespołem Europy!”.

BUSY DO HOLANDII, BELGII, NIEMIEC

Ekstra Bladet (Dania): Szaleństwo! Przegrywali dziewięcioma golami i zdobyli tytuł!

Duński Ekstra Bladet odwołuje się w swojej relacji między innymi do reakcji fanów obu ekip na przebieg boiskowych wydarzeń kwadrans przed końcem finałowego starcia.

(Niemcy): Szalony finał! Reichmann na tronie

Strona internetowa niemieckiej telewizji Sport 1 skoncentrowała swoją uwagę w dużej mierze na postawie Tobiasa Reichmanna, jednego z pierwszoplanowych bohaterów finału.
28-letni prawoskrzydłowy zdobył w boju o złoty medal 9 bramek, będąc tym samym najlepszym strzelcem na boisku. Jego skuteczność rzutowa wyniosła aż 82 procent!

źródło: wp.pl