Podejrzany o zamachy w Nowym Jorku i New Jersey zatrzymany
Ahmad Khan Rahami został aresztowany po strzelaninie z policją w New Jersey

 Wcześniej nowojorska policja opublikowała dane o zdjęcie 28-letniego mężczyzny, który jest z pochodzenia Afgańczykiem. Na stronach FBI pojawił się list gończy, w którym podkreślono, że Ahmad Khan Rahami może być uzbrojony i niebezpieczny. Mężczyzna był poszukiwany w celu przesłuchania w związku z zamachami.

W rozmowie z CNN burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio oficjalnie przyznał, że w toku śledztwa jednoznacznie stwierdzono, że sprawa wybuchu, do którego doszło w sobotę wieczorem czasu lokalnego w ruchliwej dzielnicy Chelsea na Manhattanie, jest związana z terroryzmem.Również w poniedziałek gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oświadczył, że możliwe jest, iż eksplozja była zamachem terrorystycznym, a zamachowiec mógł mieć powiązania z zagranicą.

Źródła policyjne, z którymi rozmawiała telewizja NBC ujawniły, że Ahmad Khan Rahami jest widoczny na nagraniu z monitoringu, który zarejestrował sobotni wybuch bomby w Nowym Jorku. W eksplozji rannych zostało 29 osób.


Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu
Jak podała stacja ABC News, powołując się na źródła w policji, mężczyznę zidentyfikowano na podstawie danych z telefonu komórkowego znalezionego w pobliżu miejsca sobotniej eksplozji.

W związku ze sprawą w niedzielę wieczorem czasu lokalnego zatrzymano pięć osób; mogą one należeć do rodziny Rahamiego – informuje EFE.

 
źródło: wp.pl

(Visited 103 times, 1 visits today)