Wiele początkujących blogerów myśli że blogerzy zarabiają na reklamach wyświetlających się na blogu, tak jest ale to są bardzo małe pieniądze. Blogerzy, którzy poświęcają się tylko blogowi nie pracują nigdzie indziej, zarabiają na blogu współpracując z firmami. Prowadzenie bloga to dla wielu praca jak każda inna. Najpopularniejsze blogi funkcjonują zwykle jak redakcje, gdzie zatrudniony jest grafik, fotograf czy redaktor.

 

Informacje o zarobkach blogerów są chyba najbardziej negatywnie odbierane i najchętniej komentowane przez społeczność ale prawie wszyscy chcą wiedzieć jakie są to kwoty. Każdy bloger ustala swoje stawki za dany post. Polska blogosfera jest bardzo zróżnicowana, nie tylko pod kątem zarobków, ale także pod kątem prowadzenia bloga.
Z zarobkami powyżej 10000 zł, większość blogerów prowadzi bloga we współpracy z innymi osobami. Pracują na to przez pięć lat, osiągają przy tym 10 000 – 90 000 unikalnych użytkowników.
Blogerzy którzy zarabiają więcej niż 500 zł miesięcznie prowadzą swoje blogi nie dłużej niż trzy lata.

 

busy holandia polska

Na pewno znacie popularną blogerkę Macademian Girl. Stawka za wpis u Tamary to 12 tysięcy złotych przy ponad 200 tysiącach wizyt miesięcznie. Blogerce Maffashion zdarzyło się za jeden post na Instagramie zgarnąć 30 tysięcy.
Bloger to o wiele bardziej wiarygodny producent treści niż jakikolwiek magazyn czy portal i może dlatego potencjalni reklamodawcy chcą bardziej nawiązywać współpracę z blogerami.
Jak widzicie pasja może stać się stałym dochodem.
źródło: sebastiankuc.blogspot.com
(Visited 39 times, 1 visits today)