Kubica i jego kolega Martin Prokop wezmą udział w wyścigu 12H Italy – Mugello. Polski kierowca zasiądzie za sterami Mercedesa SLS GT3, który należy do Czecha. Dla Kubicy będzie to sprawdzian, jakie są granice jego ramienia podczas jazdy po torze.

– Ta nie będzie łatwe, ponieważ samochód nie będzie dostosowany do moich potrzeb. Niektóre przyciski będą po prawej stronie, ale zobaczymy – mówi Kubica, który w ostatnich miesiącach schudł 10 kilogramów. Ich konkurenci pojadą w trzyosobowych zespołach. Kubica i Prokop pojadą tylko we dwóch.

Rozpocząłem program trudny program treningowy i czuję się bardzo dobrze. Muszę przyznać, że przymierzyłem mój stary kombinezon z 2010 roku i pasował idealnie. Kilka lat temu zrobiłem podobne przymiarki, ale efekt był inny. 

Kubica przyznaje, że celem wyścigu będzie przede wszystkim dobra zabawa. Będzie to jego pierwszy start na torze od wyścigu F1 o GP Abu Zabi w listopadzie 2010 roku i debiut w samochodzie GT3. Pierwsza tura wyścigu rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00. Rywalizacja będzie kontynuowana w sobotę.

źródło: sportowefakty.wp.pl / naTemat.pl

Camping (1)