Osoby ze specjalistycznym wykształceniem systematycznie wyjeżdżają do pracy za granicę. Holandia jest właśnie jednym z tych państw, która przyciąga do siebie tych wszystkich o wykształceniu inżynierskim, IT, menadżerów oraz specjalistów konkretnych dziedzin.

Absolwenci studiów inżynierskich, czy MBA oczekują godnego wynagrodzenia po ciężkich latach studiów. Holandia może im to zapewnić. Osoby posiadające cenne umiejętności oraz odpowiednie kwalifikacje mogą znaleźć pracę marzeń w kraju Niderlandów.

 

Jak podaje Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy (OKAP),  podsumowujący preferencje zarobkowe polskich emigrantów, najwyżej cenią oni sobie Holandię. Wpływa na to, między innymi wysokie zarobki oraz otwartość i toleracyjność kraju. Zarobki dla specjalistów oscylują między 3 – 4 tysiące euro miesięcznie.

tab

Praca w Holandii

 

Wyjeżdżający do Holandii specjaliści i fachowcy mogą być spokojni o pracę. Mogą je znaleźć na stronach poświęconych pracy za granicą, a także stronach agencji pracy. Należy dodać, że ogólna liczba zainteresowanych zarobkiem w tym kraju jest nadal wysoka.Statystyki podają, że w 2015 roku w Niderlandach było wolnych ponad 500 tys. miejsc pracy, z czego 300 tys. dla absolwentów uczelni wyższych, w tym także fachowców z Polski, których wciąż w Holandii brakuje.

 

Holenderski pracodawca nadal poszukuje: spawaczy, malarzy, mechaników samochodowych, elektryków, hydraulików czy monterów. Natomiast wymagania znacznie wzrosły. Holendrzy oczekują od Polaków specjalnych uprawnień oraz znajomości języka obcego: angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

 

Z bardzo dobrą znajomością języka obcego można bez problemu znaleźć pracę w Holandii np. w branży IT w Amsterdamie. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się zazwyczaj przez telefon, dlatego tak ważna jest bardzo dobra znajomość języka obcego. Doświadczenie zawodowe zdobyte zagranicą jest bardzo cenne i warto je mieć w swoim CV.

 

Zwrot podatku za pracę w Holandii

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

 

 

Przyjazny system podatkowy sprzyja pracownikom, pozwala na proste rozliczenie się z nadpłaconego podatku.

Jeżeli pracujesz legalnie możesz ubiegać się o zwrot podatku za swoją pracę. W Holandii nie jest to takie trudne, stanowić może dodatkowy zastrzyk pieniędzy.
Wyjeżdżając do pracy do Holandii warto pamiętać, że zwrot podatku przysługuje osobom, które posiadają Sofi – numer, świadczyły legalną pracę na terenie Holandii, zapłaciły go więcej niż powinny. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz porady skontaktuj się z fachową firmą zajmującą się zwrotem podatku z zagranicy. Dodatkowo możesz starać się o odzyskanie dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego ZORGTOESLAG, które jest w Holandii obowiązkowe.

 

Fachowcy i specjaliści zagraniczni, którzy podjęli pracę w Holandii mogą skorzystać z preferencyjnego opodatkowania przychodów ze stosunku pracy, które jest korzystne dla podatników.

 

Rok podatkowy w Holandii trwa od 01.01. do 31.12 bieżącego roku. O zwrot podatku można ubiegać się najcześciej do 5 lat wstecz. Osoba zatrudniona legalnie w Holandii powinna mieć wyrobiony Sophienummer, czyli numer identyfikacji podatkowej odpowiadający polskiemu nipowi. Najważniejszy dokument potwierdzający zatrudnienie w Holandii, to Jaaropgave. Pracodawca wystawia Jaaropgave na zakończenie roku podatkowego. Dokument ten zawiera dane personalne osoby zatrudnionej, SOFI – numer oraz kwoty całkowitego dochodu i kwotę pobranego podatku.
źródło: www.jobs.pl

(Visited 53 times, 12 visits today)