Czy znasz jakiś język obcy? W dzisiejszych czasach pytanie to zaliczamy coraz częściej do pytań retorycznych. Dlaczego? Ponieważ znajomość jakiegoś obcego języka, szczególnie angielskiego, jest wymagana i potrzebna w coraz większej ilości sytuacji. Znajomość angielskiego w stopniu biegłym często jest warunkiem awansu czy też znalezienia lepszej pracy. Nic zatem dziwnego, że wiele osób w różnym wieku postanawia skorzystać z kursu językowego. Czy może być za późno na taki krok? Z pewnością nie! Wychodząc naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych nauką języka obcego, powstaje coraz więcej szkół językowych.

Różne szkoły językowe starają się dostrzegać potrzeby swoich studentów i na ich podstawie układać swoje oferty. Oczekiwania studentów są duże. Wiele osób nigdy nie miało styczności z językiem angielskim, wobec czego ich nauka powinna rozpocząć się od podstaw. Są to często osoby, które chodziły do szkół w latach, gdy jeszcze nie obowiązywała w nich nauka języka angielskiego. Trzeba jednak przyznać, że nawet po wprowadzeniu go jako przedmiotu obowiązkowego, uczniowie wciąż mieli duże braki. Niestety, program realizowany wtedy jest bardzo okrojony i niedopasowany do indywidualnych potrzeb uczniów. W efekcie nie opanowują oni w stopniu zadowalającym gramatyki, słówek czy umiejętności swobodnej konwersacji w języku obcym. Wszystko to stworzyło potrzebę realizacji różnorodnych kursów językowych opierających się na nowoczesnych metodach, multimedialnych pomocach dydaktycznych i doświadczonym native speaker’ze.Warto rozejrzeć się za szkołą, która oferuje zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe, prowadzone w placówce szkoły, jak i on-line. Ponadto nauka powinna opierać się na różnych materiałach pomocniczych, a jej celem powinno być swobodne posługiwanie się językiem angielskim w codziennych rozmowach. Dobra szkoła językowa wystawia też certyfikat potwierdzający ukończenie kursu i zdobycie kwalifikacji.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

Może kurs on – line

Jeśli pracujecie, nie jesteście w stanie uczestniczyć w regularnych zajęciach, warto skorzystać z kursów on – line. Kursy on-line pozwalają uczyć się bez wychodzenia z domu lub będąc w podróży, o dowolnym czasie. To rewelacyjne rozwiązanie dla osób mocno zajętych lub niepełnosprawnych. Taka forma nauki pozwala regularnie korzystać z lekcji i, co za tym idzie, robić postępy w nauce, bez zbytniej reorganizacji swojego dotychczasowego codziennego planu.

Czym się kierować przy wyborze kursu

Wybierzcie kursy,  gdzie nauka odbywać się będzie w niewielkich grupach lub na indywidualnych zajęciach. Tylko wtedy , lektor i nauczyciel są w stanie obserwować postępy poszczególnych studentów, a także wytworzyć miłą, przyjazną atmosferę do nauki. Grupy  niech mają maksymalnie sześć osób. Cały przebieg lekcji, a więc konwersacje z native speaker’em czy innymi studentami, praca nad słownictwem, gramatyką czy pisownią i prawidłową wymową niech odbywa się zgodnie z Waszymi bieżącymi potrzebami . Wasz kurs niech oferuje uczestnictwo w klubach dyskusyjnych, daje to możliwość nauki angielskiego poprzez swobodne dyskusje w tym języku na różne, interesujące tematy. To rewelacyjna forma nauki języka dla kogoś, komu zależy, aby szybko nauczyć się biegle wyrażać myśli i tematy w tymże języku. Taka forma nauki zyskuje wiele pozytywnych opinii. Korzystajcie z materiałów multimedialnych i ćwicze on-line. Z kolei indywidualne zajęcia dają nam możliwość swobodnego planowania lekcji, stałego kontaktu z nauczycielem, kontrolowania swoich wyników w nauce, a także swobodę wypowiedzi. Kursy świetnie także przygotowują do końcowych egzaminów i międzynarodowych certyfikatów, takich jak CAE, FCE czy University of Cambrige ESOL Examinations.

Jeśli zamierzacie wyjechać za pracą do Holandii popracujcie nad opanowaniem języka angielskiego. Przyda się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

opracował: Robert  Turlewicz

źródło: sukces.pl

(Visited 46 times, 2 visits today)