18-letni Mohamed, pochodzący z Somalii imigrant, zwabił do swojego domu 12-letnią Szwedkę i brutalnie ją zgwałcił. Młody mężczyzna otrzymał żenująco niski wyrok. Został skazany na zaledwie 180 godzin prac społecznych!
W listopadzie 2014 roku 17-letni imigrant z Somalii zwabił do swojego domu w Sundsvall w środkowej Szwecji 12-letnią Idę pod pretekstem zwrócenia jej kompromitujących zdjęć. Jego intencje okazały się zgoła odmienne – młodzieniec zaczął dobierać się do dziewczynki.

Nastolatka została brutalnie pobita i zgwałcona. Oprawca zasłonił jej usta dłonią, by nikt nie usłyszał jej krzyków, jednocześnie wielokrotnie powtarzając zdanie „czarny ku**s musi być drogi”. Po dramatycznych przeżyciach dziewczynka poinformowała o sprawie swoich rodziców.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Matka i ojciec złożyli odpowiednie zawiadomienie do Ośrodka Pomocy Społecznej, ten jednak nie przekazał sprawy policji. Teraz dyrektor placówki Eva Rönnbäck zapewnia, że stało się tak na skutek pomyłki. – „Dostaliśmy informację, że policja została już powiadomiona ”- tłumaczy.

Podczas przesłuchania gwałciciel przekonywał funkcjonariuszy, że miał z dziewczynką romans. Podobno nie zdawał też sobie sprawy z tego, że Ida jest niepełnoletnia. W sądzie udowodniono jednak, że mężczyzna doskonale znał wiek swojej ofiary.
Mimo że za gwałt na dziecku grozi kara co najmniej 2 lat więzienia, w środę sąd wydał w tej sprawie o wiele łagodniejszy wyrok. Gwałciciel został skazany na 180 godzin prac społecznych. Decyzję uzasadniono wiekiem przestępcy (w chwili popełnienia czynu nie miał 18 lat), a także jego „problemami z niepokojem i bezsennością„.

Oburzenie łagodnym wyrokiem wyraziło tysiące Szwedów. Jednak dlaprokurator Christiny Edlund nie stanowił on zaskoczenia. Spytana o decyzję sądu, odpowiedziała, że była ona zgodna z obowiązującymi w Szwecji przepisami dotyczącymi młodocianych przestępców.

źródło: fakt.pl

(Visited 447 times, 1 visits today)