Polce mieszkającej w Niemczech odebrano dziecko trzy dni po porodzie. Matka dziewczynki nie widziała córeczki przez 2,5 tygodni, bo zdaniem przedstawicieli niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży nie jest w stanie wykarmić maluszka. Kobieta miała usłyszeć od pracowników Jugendamtu, że dziecko pod jej opieką „wyschnie”. Nie są to jednak jedyne zarzuty stawiane jej przez niemieckich urzędników. Ich zdaniem niemowlę nie miało zapewnionych należytych warunków mieszkaniowych, a matka w czasie ciąży miała nie przyjść na jedną z konsultacji lekarskich. Polskie ministerstwo już wszczęło postępowanie w tej sprawie – informuje na swojej stronie Polsat News. W rozmowie z Fakt24 mąż kobiety poinformował, że dziś po raz pierwszy matka zobaczy się z córeczką.

Skandal! W Niemczech odebrano Polce dziecko

Na początku sierpnia do szpitala znajdującego się w miejscowości Esslingen przyszli przedstawicieli Jugendamtu (niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży). To oni mieli powiedzieć Polce, że jej trzydniowa córeczka „wyschnie”, jeśli matka nadal będzie się nią opiekować. Kobiecie odebrano dziecko, nawet nie mogła się z nim widywać.

– Dopiero dzisiaj ma dojść do pierwszego widzenia. Od 2,5 tygodni matka nie widziała dziecka – powiedział w rozmowie z Fakt24 mąż kobiety.

Okazuje się jednak, że niemieckim urzędnikom nie chodziło jedynie o brak pokarmu: prawdopodobnie dziecko nie miało dobrych warunków mieszkaniowych, a sama matka nie przyszła na jedną z konsultacji lekarskich. Rodzice jednak nie zgadzają się z opinią przedstawicieli Jugendamtu, ich zdaniem te zarzuty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tłumaczą, że urzędnikom nie podobały się warunki mieszkaniowe dziecka, a „dokonywany remont mieszkania, by dostosować go do potrzeb matki z małym dzieckiem, wykorzystano jako pretekst do zarzucenia matce nieporządku w mieszkaniu”.
busy do niemiec

Internauci, którzy dowiedzieli się o dramacie naszej rodaczki szybko zareagowali i napisali do ministerstwa na Twitterze. – Na polecenie ministra Ziobry wszczęto w ministerstwie sprawiedliwości postępowanie – pisze na swoim Twitterze rzecznik resortu Sebastian Kaleta.
Z kolei Polsat News na swojej stronie cytuje wypowiedź Sebastiana Kalety: – Minister Wójcik zwrócił się do ministerstwa sprawiedliwości Niemiec o podanie podstawy prawnej odebrania obywatelce Polski dziecka po porodzie.
Mąż Polki nie jest biologicznym ojcem maleństwa, jednak pomaga żonie w rozmowach z urzędnikami. Twierdzi, że pracownicy Jugendamtu obiecali wydać decyzje na podstawie której dziewczynka mogłaby wrócić do domu, jeśli w opiece nad niemowlęciem pomoże położna. – Położna jest, ale mimo tego żona wciąż nie odzyskała córeczki – powiedział w rozmowie z Polsat News.

Rodzice wysłali dziennikarzom też oświadczenie, w którym piszą o narzuceniu córce niemieckiego obywatelstwa. – W dwa tygodnie po bezprawnym zabraniu naszego dziecka ze szpitala niemieccy urzędnicy powiadomili nas o narzuceniu dziecku niemieckiego obywatelstwa wbrew naszej woli, mimo że jesteśmy wyłącznie polskimi obywatelami. Nie mając nadziei na uczciwość po stronie niemieckich urzędników, w głębokiej obawie o rozwój naszego dziecka, prosimy obecnie polski rząd kierowany przez panią premier Beatę Szydło o niezwłoczną ochronę praw naszego dziecka do życia rodzinnego i tożsamości narodowej – czytamy na stronie polsatnews.pl.
Jeśli do przyszłego tygodnia sytuacja nie zostanie rozwiązana, 24 sierpnia przed sądem w Kircheim unter Teck w Badenii-Wirtembergii powinna odbyć się rozprawa. Wówczas niemieccy urzędnicy zadecydują o losie dziewczynki.

Rodzice są jednak przekonani, że matka potrafiła zadbać o zdrowie dziewczynki i wzorowo troszczyła się o jej potrzeby. Dziecko urodziło się zdrowe, urzędnicy nie zauważyli również żadnych trudności opiekuńczych ze strony matki. – Mimo wszelkich przesłanek oddania dziecka matce, dziecka nie tylko jej nie zwrócono, lecz nadto jest ono wciąż, przez trzeci już tydzień, okrutnie od matki izolowane – oświadczyli rodzice.
źródło: fakt.pl


(Visited 216 times, 1 visits today)