Z informacji kobieta.onet.pl dowiadujemy się, że Czesi wprowadzili usługę zdrowotną – seksualne asystentki. Asystentki są w istocie przeszkolonymi prostytutkami i pomagają niepełnosprawnym.

Czesi wprowadzili do systemu zdrowia, na przełomie pażdziernika i  listopoda usługę, która w innych krajach Unii Europejskiej, mogłaby napotkać silny opór. Usługa ta jest kierowana głównie do osób niepełnosprawnych, które mają problem z zaspokojeniem swojego popędu seksualnego. W rozładowaniu napięcia pomamagają specjalnie do tego celu wyszkolone kobiety, które można wynająć całkowicie legalnie – za około 1200 koron (czyli niecałe 200 złotych).

busy holandia polska

Szkoleniem prostytutek zajęła się organizacja „Rozkosz bez ryzyka”, która weszła we współpracę z czeskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i która przeszkoliła już chętne panie. Kobiety dysponują specjalnym certyfikatem sygnowanym przez MSW.

W pracy seksualnej asystentki nie chodzi jedynie o zaspokajanie potrzeb. Prostytutki – dzięki funduszom państwowym – są przygotowane przez „Rozkosz bez ryzyka” w zakresie rozmów z niepełnosprawnymi, a także z ich rodzinami na temat szeroko pojętej seksualności. Sami niepełnosprawni przyznają, że są zadowoleni z projektu – ze względu na swoje ograniczenia mieli wcześniej kłopoty z zaspokojeniem seksualnym.

Zawód asystenki seksualnej na czeskim rynku pracy nie jest wcale wyjątkiem w skali europejskiej. Podobne usługi wprowadziły takie państwa jak Szwajcaria, Niemcy, Dania, Belgia, Francja, Austria czy Holandia.

źródło: kobieta.onet.pl

(Visited 169 times, 1 visits today)