Stosunki w pracy, np. w biurze to sposób na zrobienie kariery. Według portalu gazeta.pl co 10 młoda Niemka przyznaje, że gotowa byłaby do zrobienia kariery tą drogą.

Stereotyp robienia kariery na skróty jest każdemu dobrze znany – młoda, atrakcyjna kobieta nawiązuje intymne relacje z podstarzałym szefem.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal zawodowy Xing (z udziałem 1001 respondentów) w grupie wiekowej 18-25 lat co 10. kobieta byłaby skłonna przespać się z przełożonym, jeżeli posłużyłoby to jej karierze. W grupie pracowników powyżej 30 roku życia na taki krok zdecydowałoby się już tylko 5 procent. respondentek.

Co piąty ankietowany, natomiast, przyznał, że firmie trafił na prawdziwą miłość. Zazwyczaj była to osoby z tego samego stopnia hierarchii.

Natomiast jakiekolwiek intymne relacje z przełożonymi, podwładnymi czy stażystami są nie do pomyślenia dla 90 procent ankietowanych.

Czułości w czasie pracy

Większość osób, które zakochały się w kimś z pracy, przyznaje, że nastąpiło to poza godzinami służbowymi. U jednej czwartej okazją była firmowa impreza. Co dziesiątą parę, która poznała się w pracy, zbliżyły wspólne nadgodziny.
W czasie pracy nie pozwalają one sobie na większe czułości, co najwyżej na krótki pocałunek w windzie lub oko puszczane do siebie. Na więcej odważa się tylko osiem procent respondentów: przyznali, że mieli już kiedyś seks w biurze. Wśród kadry kierowniczej odsetek ten jest znacznie wyższy: co 10. osoba na stanowisku kierowniczym przyznała, że miała już w biurze intymne zbliżenia.

Szczególnie podatne na intymne relacje są wedle ankiety Xing działy produkcji i dystrybucji firm, oraz dział personalny i księgowość. Dział marketingu jest na 5. miejscu.

źródło: gazeta.pl

(Visited 103 times, 6 visits today)