Sędzia Robin Camp, który prowadził rozprawę przeciwko gwałcicielowi 19-letniej dziewczyny prawdopodobnie straci pracę.
Podczas rozprawy, której głównym oskarżonym był Scott Wagner sędzia prowadzący zwrócił się do jego ofiary i zapytał: „dlaczego nie mogłaś trzymać nóg razem”, oraz „dlaczego nie kucnęłaś na ziemi tak, by uniemożliwić napastnikowi penetrację”. Oprócz tego, przez całą rozprawę nazywał dziewczynę „oskarżoną”, mimo tego, że była przecież ofiarą gwałciciela.

Z powodu swojego skandalicznego zachowania, sędzia Robin Camp będzie przesłuchiwany przez Radę Sędziowską w Calgary, w Kanadzie. Prawdopodobnie zostanie pozbawiony swojego stanowiska, zwłaszcza, że były już na niego skargi w zeszłym roku.

Untitled design-3

Podczas publicznego wystąpienia przed Radą Sędziowską przeprosił za swoje zachowanie i przyznał się do wydawania niewłaściwych uwag i osądów podczas procesu. Zapewnił też o swojej poprawie w przyszłości oraz, że skonsultuje swoje zachowanie z psychologiem i ekspertem od przestępstw seksualnych.

Powiedział też, że dobrowolnie podda się specjalnemu treningowi, który „pozwoli mu lepiej zrozumieć społeczny i psychologiczny kontekst przemocy seksualnej”. Rada zdecyduje również, czy sędzia Camp będzie mógł orzekać w sądzie federalnym mimo tego, że sytuacja miała miejsce w prowincjonalnym sądzie w Calgary.
źródło: polishexpress.co.uk


(Visited 1 149 times, 2 visits today)