Pociąg, który przewoził pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży, musiał awaryjnie hamować w Węgrzycach Wielkich k. Wieliczki (woj. małopolskie). W wyniku gwałtownego zatrzymania składu, wewnątrz przewróciło się wiele osób odnosząc mniejsze lub większe obrażenia. Do szpitala trafiło 11 osób. Ktoś zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, by udzielić pomocy osobie, która zasłabła.
ŚDM

Groźny incydent kolejowy w Węgrzycach Wielkich nieopodal Wieliczki. Około północy w nocy z 26 na 27 lipca doszło tam do awaryjnego hamowania pociągu relacji Wrocław – Tarnów, przewożącego ok. 500 osób, w tym pielgrzymów podróżujących na Światowe Dni Młodzieży.

– Pociąg był przepełniony, jednemu z pasażerów zrobiło się słabo. Inny pasażer zaciągnął hamulec, żeby wezwać służby medyczne. My otrzymując zgłoszenie nie wiedzieliśmy, co się dzieje, dlatego zadysponowane zostały wszystkie służby, w tym dwa śmigłowce. Ze względu na wysoką temperaturę i ścisk w pociągu doszło do omdleń. Konieczne było udzielenie pomocy medycznej 18 osobom, natomiast jedenastu pasażerów trafiło do szpitala w Krakowie – powiedziała Magdalena Chwastek, rzecznik prasowy policji w Wieliczce.
niedziela do Polski bez limitu bagażu
Pozostali pasażerowie pociągu przesiedli się do podstawionej komunikacji zastępczej, którą kontynuowali podróż.

źródło: fakt.pl/wyborcza.pl


(Visited 776 times, 1 visits today)