Podczas rozmowy z dziennikarzami w samolocie z Krakowa do Rzymu papież Franciszek zachwycał się Polską i tegorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży. Wypowiedział się także na temat islamu.
papież Franciszek

Entuzjazm Polaków wywarł na papieżu ogromne wrażenie. Określił nasz naród „szlachetnym” i podkreślił, że wśród żegnających go wiernych byli nie tylko młodzi pielgrzymi. Pomimo ulewnego deszczu, wśród tłumu w Krakowie dostrzegł też wielu starszych ludzi.

Przyznał, że lubi i docenia rozmowy z młodzieżą. Postrzega ich jako wymagających rozmówców, ponieważ młodzi ludzie nie boją się stawiać trudnych pytań i nieraz zmuszają do refleksji samego papieża. Żeby lepiej ich zrozumieć, Ojciec Święty nauczył się nawet młodzieżowego słownictwa.
busy do holandii

Nie lubię, kiedy mówi się, że młodzi mówią głupoty, bo my też dużo ich mówimy. Młodzi ludzie mówią głupoty i rzeczy dobre, tak jak wszyscy. Trzeba ich słuchać, rozmawiać; bez postawy zamknięcia, cenzury – czytamy słowa papieża Franciszka w rmf24.

Podkreślił, że błędem jest identyfikowanie islamu z przemocą. Obecnym na konferencji prasowej przypomniał, że przecież codziennie katolicy także dopuszczają się na całym świecie morderstw, a w każdej religii znajdą się fundamentaliści. Zauważył, że jeżeli ktoś mówi o „przemocy islamskiej”, powinien także wziąć pod uwagę „przemoc katolicką”.źródło: o2.pl


(Visited 2 716 times, 2 visits today)