10 lat więzienia zamiast 8 dla Bartosza K., który odpowiadał za brutalne zgwałcenie w Grudziądzu 9-letniego chłopca. W sprawie pedofila-recydywisty interweniował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował się na podwyższenie kary dla mężczyzny, który dopuścił się zbrodni na chłopcu, kilka godzin po opuszczeniu zakładu karnego w Sztumie.
Bartosz K. w Sztumie odsiadywał wyrok za przestępstwa seksualne. W pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Toruniu w kwietniu tego roku skazał go na 8 lat więzienia. Złożenie apelacji od wyroku polecił Prokuraturze Okręgowej w Toruniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Uznał, że wyrok 8 lat więzienia jest zbyt łagodny. Odwołanie od wyroku złożył też pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. Sąd Apelacyjny w Gdańsku utajnił czwartkową rozprawę.

Ja gdybym mogła, to bym go skazała na dożywocie. Wiem, że sąd takiej kary nie może dać, ale taki człowiek, który krzywdzi dzieci, nie powinien w ogóle po świecie chodzić. Staramy się żyć normalnie, ale nie da się tego zapomnieć. Moje dziecko ma psychikę uszkodzoną do końca życia. Co dwa tygodnie chodzimy do psychologa. Syn idąc chodnikiem boi się mężczyzn o takiej posturze jak oskarżony. Życzyłabym temu mężczyźnie, aby ktoś zrobił mu to samo, co on zrobił mojemu synowi – powiedziała przed ogłoszeniem wyroku matka 9-latka.
niedziela do Polski bez limitu bagażu

Kara zbyt łagodna

Prokuratura Krajowa wydała w kwietniu komunikat, w którym podkreślono, że jest „niezrozumiałe, że recydywista, który w dniu wyjścia z zakładu karnego dokonuje, po raz kolejny, okrutnego przestępstwa na bezbronnym dziecku, wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu otrzymuje, jak za taki czyn, zdecydowanie zbyt łagodną karę”. „Autorytet wymiaru sprawiedliwości i troska o bezpieczeństwo Polaków, wymagają od wymiaru sprawiedliwości w takich przypadkach zdecydowanej postawy i wymierzania znacznie surowszych kar, zwłaszcza gdy ofiarami są dzieci” – uznała Prokuratura Krajowa.

Do przestępstwa doszło na początku października 2015 roku. Bartosz K. na klatce schodowej jednego z bloków w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie), uderzył płytą kamienną w głowę 9-letniego chłopca, zasłaniając ręką usta i grożąc utratą życia, zmusił go do przejścia na Błonia Nadwiślańskie. Tam dwukrotnie zgwałcił dziecko.
pedofil bartosz k
Bartosz K. popełnił gwałt na chłopcu po tym, jak opuścił więzienie, gdzie odbył karę 3 lat i czterech miesięcy więzienia za molestowanie seksualne osoby małoletniej.

źródło: rmf24.pl

(Visited 114 times, 1 visits today)