Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, poinformował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje wprowadzić większe podatki dla najbogatszych Polaków i jednocześnie wprowadzić jeden podatek w miejsce PIT, składek ZUS oraz NFZ.Mimo, że dokładne założenia zmian podatkowych pojawią się dopiero w nadchodzące wakacje to Komitet Stały Rady Ministrów poinformował o ogólnych planach jakie wyznaczył sobie rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród planowanych zmian znalazło się zwiększenie podatków dla najbogatszych oraz wprowadzenie jednego podatku zamiast aktualnych PIT, składek ZUS i NFZ.

Jak podkreślił Kowalczyk, zmiany wynikają z potrzeby uproszczenia systemu podatkowego i odciążenia tych obywateli, którzy zarabiają najmniej.

BUSY DO HOLANDII, ZAWSZE Z ADRESU POD ADRES

– Są elementy, które komplikują system. […] Narosło nam dużo skomplikowanych mechanizmów i obecnie odprowadzamy około dziesięciu różnych składek. Takie uproszczenie jest zatem potrzebne – powiedział szef KSRM.

Jak również dodał, zmiany są szczególnie potrzebne z uwagi na to, że aktualnie Polacy zarabiający płacę minimalną są obciążeni bardziej niż zarabiający powyżej średniej.
Według rządu PiS wprowadzone zmiany przyczynią się do wzrostu zatrudnienia oraz likwidacji umów śmieciowych.
Zmiany wejdą w życie najwcześniej w 2018 roku.
źródło: pikio.pl

(Visited 103 times, 1 visits today)