Przeskocz do treści

Rowery w Berlinie

Rowery w Berlinie to jeden z najpopularniejszych środków transportu, ponieważ wybierane są przez 10 % mieszkańców miasta i niezliczona ilośc turystów.

Rowery od lat zyskują popularność w stolicy Niemiec. Berlińczycy kochają rowery, które są dla nich czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Dla wielu to styl życia.

Przeczytaj również:

Dlaczego Rowery w Berlinie są tak popularne ?

Po pierwsze w Belinie jest jest prawie 1000 kilometrów dróg przygotowanych specjalnie dla cyklistów. Co ważne w mieście rowerzyści mają zapewnione dziesiątki tysięcy miejsc parkingowych dla swoich jednośladów. Co najważniejsze i z pewnością to świadczy o popularności to fakt, że przepisy w mieście są bardzo przychylne dla rowerzystów. Cykliści mają bezwzględne pierwszeństwo przed innymi użytkownikami ruchu w mieście.

Rowery w Berlinie - ulubiony środek transportu i styl życia
W Berlinie jest ponad 10 tysięcy miejsc parkingowych dla rowerów

Rowery w Berlinie. Skąd je wziąć ?

Berlin oferuje niezliczoną ilość wypożyczalni, zarówno tych nie zrzeszonych małych i klimatycznych miejsc jak i sieciowe duże wypożyczalnie rowerów , z niezliczonymi punktami rozsianymi po całym mieście. Moim zdaniem skorzystanie z oferty sieciowej wypożyczalni dużo korzystniejsze, ponieważ można wynająć rower na godziny.

Chcesz zamówić busa do Niemiec Czekamy na Ciebie 🙂

Jedną z większych sieci wypożyczalni która ma swoje parkingi w mieście jest NextBike. Mają ponad 150 punktów w samym Berlinie, z których samodzielnie możesz pobrać rower. Co ciekawe wystarczy zainstalować tylko odpowiednią aplikację na telefon doładować ją i już można cieszyć się jazdą. Ważne jest to, że codziennie aż przez 30 minut z aplikacją możemy jeździć całkowicie za darmo. Rower nie musimy odstawiać w miejscu skąd go odebraliśmy tylko na dowolnym innym parkingu należącym do sieci , dzięki temu możecie swobodnie oddać się eksploracji Berlina.


Robić sobie przystanki aby zwiedzać kolejne atrakcje . Możecie się również w Berlinie wybrać na przejażdżkę po klubach Techno. 
Wszystkim, którzy chcą na jednośladzie zwiedzić nie tylko Berlin polecam takie rozwiązanie ponieważ sieć jest ogólnokrajowa i z dostępu jednej aplikacji można wynajmować rowery w wielu miastach. Szczegóły poznacie na ich stronie www.deezernextbike.de/de/berlin/

Opracował Artur Jarzębski źródło: deezernextbike.de, wyborcza.pl zdjęcia : Shutterstock


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *