• W muzułmańskim domu modlitwy niedaleko Samary znaleziono materiały wybuchowe
• Policja rosyjska zdetonowała je wewnątrz budynku
• Budynek, który służył za miejsce spotkań ultrakonserwatywnych salafitów, nie był zarejestrowany jako oficjalny dom modlitwy

Jak poinformowała policja rosyjska, materiały wybuchowe znalezione w muzułmańskim domu modlitwy niedaleko miasta Samara, zostały zdetonowane wewnątrz budynku, ponieważ uznano je za zbyt niebezpieczne do transportu.

W budynku odnaleziono ponad kilogram materiałów wybuchowych nieznanego pochodzenia, a ponieważ służby uznały ich transport za zbyt ryzykowny, zostały one wysadzone w jego wnętrzu. W trakcie kontrolowanej eksplozji znacznemu uszkodzeniu uległ sam budynek.

Budynek, który służył za miejsce spotkań ultrakonserwatywnych salafitów, jak się okazało, nie był zarejestrowany jako oficjalny dom modlitwy. W momencie przeszukania w jego wnętrzu znajdowało się 53 mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani. Według służb przynajmniej jeden z zatrzymanych promował Państwo Islamskie w Internecie.
Jak informuje Federalna Służba Bezpieczeństwa, w mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn, po serii przeszukań znaleziono: broń, materiały wybuchowe granaty oraz amunicję.
źródło: wp.pl

(Visited 604 times, 1 visits today)