Co łączy wielkie gwiazdy piłki nożnej, Ronaldo, Zlatana, Kubę Błaszczykowskiego?

Każdy z nich pragnął zrealizować swoje marzenia. W wieku 12 lat Ronaldo wyjechał z rodzinnego domu na Maderze, gdzie ojciec upijał się w dzień w dzień, a matka go biła za byle co , do Lizbony. Tam zaczął grać w piłkę. Dlatego, że był cherlakiem inne dzieciaki przezywały go, śmiały się z niego. Nie miał lekko. Ale pracował ciężko, bo miał marzenie – grać na wielkich stadionach świata. I co? Zrealizował je, jest gwiazdą, światowego formatu. Podobnie Zlatan Ibrahimowicz, także w dzieciństwie wątłej budowy, dzieciaki wołały za nim Cygan, ciągało się to za nim jak ….. ze względu na swoje bośniackie pochodzenie. Ciężka,wytrwała praca przyniosła efekty, grał Malme, w Ajaxe Amsterdam, w Juventusie, w Interze Mediolan, Barcelonie, w Menchesterze United, PSG. W chwili obecnej kojarzony jest znów z ligą angielską.

Busy do Holandii, Belgii oraz HolandiiA Kba Błaszczykowski? Wszyscy znamy jego historię jak to wychowywała go babcia, o stracie rodziców w wypadku samochodowym, o dojazdach Kuby na treningi. W audycji „Dzieci wiedzą lepiej” prowadzoną przez Katarzynę Borowiecką w radiowej ” Trójce” przeczytany został list Kuby Błaszczykowskiego skierowany właśnie do dzieci. Pisał w nim, że marzenia trzeba realizować, że należy być wytrwałym, że trzeba ciężko pracować, aby się one spełniły.

Zatem, nie pozostaje nam nic innego, jak przekonać własne pociechy do wyjścia na podwórko, może na trening, a nóż widelec,  to przyszłe gwiazdy

kub3

kub2

(Visited 77 times, 3 visits today)