Po incydencie na terenie welodromu, na którym wkrótce będą rywalizować sportowcy, nasilają się obawy o bezpieczeństwo zawodników oraz kibiców podczas igrzysk w Brazylii.

W piątek (5 sierpnia) odbędzie się ceremonia otwarcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Na kilka dni przed uroczystością policja aresztowała mężczyznę, którego oskarżyła o próbę gwałtu.Do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę na terenie Parku Olimpijskiego. Zatrzymanym jest ochroniarz firmy Gocil Security, Genival Ferreira Mendes, który miał wkraść się do zaimprowizowanej na torze olimpijskim sypialni cywilnej pracownicy straży pożarnej.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

– Mężczyzna wsunął ręce pod bluzkę śpiącej kobiety. Ta obudziła się i podniosła alarm. Ochroniarz wykorzystał to, że jego ofiara spała na terenie welodromu. Napastnikowi grozi kara od 8 do 15 lat więzienia – powiedział mediom śledczy Vinicius Braga.

Incydent z pewnością nasili obawy o bezpieczeństwo sportowców i kibiców podczas rozpoczynających się za kilka dni igrzysk. Sen z powiek organizatorów spędza fakt, że wojsko i policja w Rio de Janeiro niemal codziennie interweniują w fawelach, gdzie dochodzi do starć gangów. Ponadto tzw. Państwo Islamskie grozi zamachami terrorystycznymi w trakcie trwania imprezy.źródło: wp.pl


(Visited 62 times, 1 visits today)