Piotr Małachowski na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem. Nasz dyskobol postanowił przekazać zdobyty krążek na licytację. W ten sposób Polak chce pomóc zebrać fundusze na operację oka trzyletniego Olka Szymańskiego.
Piotr Małachowski– Zdobycie medalu olimpijskiego to dla sportowca spełnienie życiowych marzeń. Oczywiście najcenniejszy jest ten złoty. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby go zdobyć. Niestety tym razem się nie udało. Jednak los dał mi szansę podwyższenia wartości mojego „srebra” – rozpoczął na Facebooku wicemistrz olimpijski, który w Rio przegrał jedynie z Niemcem Christophem Hartingiem.

 

33-latek postanowił, że zamiast zachować medal na pamiątkę, przeznaczy go na aukcję charytatywną. – Tuż po zawodach napisała do mnie Gosia, mama małego Olka, prosząc o pomoc w ratowaniu jej synka. Olek prawie od dwóch lat, czyli ponad połowę swojego życia, walczy z nowotworem gałki ocznej – wyjaśnił Małachowski.
niedziela do Polski bez limitu bagażu

Jedyną szansą dla chłopca, który zmaga się z siatkówczakiem, jest kosztowne leczenie w Nowym Jorku. Dyskobol zdecydował się na piękny gest, przekazując swój krążek z Rio na licytację, z której wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na terapię małego Olka.– W Rio walczyłem o złoto. Dziś apeluję do wszystkich – powalczmy razem o coś, co jest jeszcze cenniejsze. O zdrowie tego fantastycznego chłopca. Jeśli mi pomożecie, moje srebro może być dla Olka cenniejsze niż złoto – zakończył swój apel Piotr Małachowski.

Medal został wystawiony na aukcję w serwisie Allegro. Link do licytacji znajduje się w poście reprezentanta Polski na Facebooku.

źródło: onet.pl