Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa nie będzie kwestował w tym roku na cmentarzach. Wszystko dlatego, że… kwest jest za dużo.

 

W kwestowanie na cmentarzach Rakowickim i Podgórskim co roku włączali się aktorzy, muzycy i politycy. Zbierali na szczytny cel: renowację nagrobków. Niestety, w tym roku kwesty nie będzie. Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa zrezygnował z jej organizacji.

Mikołaj Kornecki, przewodniczący OKRK, jest oburzony całą sytuacją. – To byłaby 36. kwesta, odbywały się co roku, nigdy nie było przerwy, aż do teraz – mówi Kornecki.

Do 2014 roku, aby kwestować, trzeba było mieć zezwolenie z Urzędu Miasta oraz zgodę zarządcy terenu. W tej chwili wystarczy się zarejestrować elektronicznie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a później zarządca terenu jest tylko zawiadamiany.

– To marnowanie naszych sił. W tym roku będzie tyle kwest, że nasz wysiłek pójdzie na marne. Chcemy uzmysłowić miastu, że na cmentarzach w Krakowie nie powinny zbierać pieniędzy organizacje z innych miast. W ubiegłym roku po raz pierwszy pojawił się ten problem – dodaje Kornecki.

źródło: krakow.naszemiasto.pl

(Visited 46 times, 1 visits today)