Przywódca Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin wezwał Europę do podjęcia zdecydowanej walki z terroryzmem w związku z zamachem w Nicei.
Rosja po raz kolejny powtarza swój apel do przywódców państw, żeby do walki z islamskim terroryzmem użyć zdecydowanej siły. Przedstawiciele Kremla powiedzieli, że są gotowi współpracować z Francją we wszystkich antyterrorystycznych operacjach, które nastąpią w odpowiedzi na atak terrorystyczny w Nicei. W kondolencjach przesłanych prezydentowi Fracji Francois Hollande’owi Putin określił atak w Nicei jako “okrutny i cyniczny”.

Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie, natomiast świadek zdarzenia twierdził, że zamachowiec wykrzykiwał słowa: „Allahu Akbar”. Tymczasem do Francji nadchodzą kondolencje i wyrazy współczucia oraz solidarności od przywódców z całego świata.

Podczas szczytu Azja – Europa w stolicy Mongolii, Ułan–Bator premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew powiedział: „terroryzm nie ma granic i stanowi wspólne zagrożenie dla Europy i Azji. Tak jak teraz, gdy ginie 80 osób, w tym dzieci oraz duża liczba turystów”.
niedziela do polski
„Według raportów medialnych wśród ofiar nie ma obywateli Federacji Rosyjskiej. Musimy teraz pokazać solidarność i zrobić wszystko, co możemy, żeby skutecznie walczyć z terroryzmem. Odkąd terroryści i ich mocodawcy rozumieją tylko argument siły, musimy go również zacząć używać” – oświadczył Miedwiediew.
Kreml już odpowiedział na ataki wystrzeliwując ciężkie rakiety w kierunku celów znajdujących się na terenie tzw. Państwa Islamskiego, Syrii oraz Iraku. Rzeczniczka Kremla, Maria Zakharova powiedziała: „Masowe morderstwo w Nicei jest horrorem, który stał się realny. Składam kondolencje dla krewnych ofiar oraz kieruję słowa wsparcia dla rannych i poszkodowanych, którzy walczą w tej chwili o życie”.

źródło: polish express.co.uk