Przeskocz do treści

Pupularna zabawka wycofana ze sprzedaży. W całej Unii Europejskiej

Fidget spinnery trafiły na listę niebezpiecznych produktów opublikowaną przez Komisję Europejską.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Zabawka, która podbiła serca dzieci niesie ryzyko zatrucia lub zadławienia. Zdaniem ekspertów, spinnery zawierają części, które sa na tyle małe, że mogą zostać połknięte. Groźne mają być także elektroniczne wersje zabawek, w których dostęp do baterii jest zbyt łatwy i stwarza ryzyko "poważnego zatrucia". O możliwym zagożeniu związanym ze spinnerami mówiła wcześniej amerykańska organizacja U.S. Consumer Product Safety Commission, która w 2017 roku przestrzegała przed ich zakupem.Cieszę się, że mogliśmy ostrzec rodziców przed tym niebezpiecznym produktem – powiedziała Vera Jurova, komisarz UE ds. sprawiedliwości i spraw konsumenckich.

Co jeszcze trafiło na listę zakazanych produktów? Najwięcej produktów wycofanych z rynku UE stanowią zabawki, wyprodukowane głównie w Chinach. Są to m.in modele aut czy figurki, w których wykryto zbyt wysokie stężenie niebezpiecznych substancji chemicznych.
codziennie busy do holandii

Spinnery narzędziem szatana

Zaniepokojenie fenomenem spinnerów wyraziły swojego czasu organizacje religijne, widząc z zabawkach źródło złego wpływu na dzieci i nadając przedmiotom miano "narzędzi szatana" - przypomina Wprost.

Fidget spinnery podbiły serca dzieci i dorosłych w 2017 roku. Choć trudno o dokładne dane, to szacuje się, że na całym świecie sprzedano ich przynajmniej kilka milionów. Początkowo celem tejże zabawki miała być pomoc w polepszeniu koncentracji oraz redukowaniu lęków i niepokoju u dzieci z ADHD i autyzmem, jednak sugerowanych właściwości terapeutycznych nie udowodniono.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *