PIERWSZA

Awaryjny numer na świecie dla telefonów komórkowych jest 112. Jeśli znajdziesz sie w samochodzie poza zasięgiem sieci komórkowej istnieje awaryjny system wybierania numeru 112 i komórka będzie przeszukiwać wszelkich istniejących prowajderów telefonów komórkowych w sieci, aż  znajdzie go dla Ciebie, a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana !!!

DRUGA

Jeżeli masz zablokowane klucze w samochodzie, a  Twój samochód ma zdalnego pilota na klucze.  a zapasowe klucze są w domu, zadzwoń do kogoś w domu na ich telefon komórkowy z Twojego telefonu komórkowego. Przytrzymaj swój telefon komórkowy około30 cm. od drzwi samochodu i poproś osobę w domu aby nacisnęła przycisk odblokowania zamka w zapasowych kluczach, też blisko telefonu komórkowego. Twój samochód powinien sie otworzyć. Oszczędzisz czas przywiezienia kluczy zapasowych do Ciebie. Przecież  mogą to być setki kilometrów od twojego domu. (NIE DZIAŁA W NOWSZYCH SAMOCHODACH)

TRZECIA

Jeżeli bateria twojej komórce jest bardzo, słaba istnieje ukryta rezerwa prądu. Aby uaktywnić ja, naciśnij klawisze  *4720#, a deaktywuje #4720#.  Telefon komórkowy zacznie korzystać z tej rezerwy i wskaźnik naładowania wskaże wzrost o 30% naładowania baterii. (W nowszych telefonach może nie działać)

CZWARTA

Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy? Aby sprawdzić numer seryjny swojego telefonu komórkowego, wciśnij następujące klawisze w telefonie: * # 06 # . 15-Cyfrowy kod pojawi się na ekranie. Ten numer jest unikalny dla Twojego telefonu. Zapisz go i schowaj gdzieś bezpiecznie. Gdy telefon zostanie skradziony, możesz zadzwonić do swojego operatora i podać  ten kod. Oni będą mieli możliwość zablokować Twój telefon nawet jeśli złodziej zmieni kartę SIM  będzie całkowicie bezużyteczny. Prawdopodobnie nie otrzymasz swojego telefonu z powrotem, ale przynajmniej wiadomo, że złodziej  nie będzie mógł z niego korzystać.

 PIĄTA

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który jest przy osobie która ulega wypadkowi. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie, itp.

 Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE ( In Case of Emergency).

 Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd

źródło: eioba.pl

(Visited 56 times, 2 visits today)