Przeskocz do treści

Przerażające zdjęcia z dużego polskiego miasta. To czeka również resztę kraju

Po wyjątkowo mroźnej zimie, która nie odpuszczała aż do samego końca, przyszedł czas na ulewne wiosenne deszcze. Jedno z dużych miast na własnej skórze przekonało się, o sile natury. Konin i jego mieszkańcy przechodzą ciężkie chwile.
codzienne przejazdy busem do holandii

Dziś nad całą Polską zebrały się czarne chmury i to dosłownie. Ulewne deszcze nawiedziły znaczną część kraju, postępując z zachodu na wschód. Wiele miejsc doznało podtopień i utrudnień w ruchu drogowym.

Straż Pożarna ma pełne ręce roboty. W ruch poszły także pompy, którymi zlikwidowano skupiska wody w tunelach i piwnicach. Dzisiejsza noc z pewnością nie będzie spokojna.

Konin ucierpiał najbardziej

Obecnie litry wody spadają na stolicę Polski. Burza z piorunami trwa tam od około godziny. Wydaje się jednak, że najbardziej ucierpiał Konin w Wielkopolsce, gdzie ulicami dosłownie spłynęły rzeki.
W mieście wybiły studzienki, a poziom wody spowodował gigantyczne korki. niema całkowicie zalany został tunel na miejscowym dworcu kolejowym, gdzie woda sięga wysokich stopni schodów, a przejście bez zamoczenia jest niemożliwe.Do tego doszedł grad, który zasypał Konin i zmusił przechodniów do szukania schronienia. Wiele wskazuje na to, że podobna przeprawa czeka resztę kraju. Ulewy potrwają jeszcze całą noc.

źródło: Pikio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *