20-latek z Bytomia próbował przemycić z Hiszpanii do Polski ponad 28 kg marihuany. Narkotyki ukrył pomiędzy opakowaniami chipsów – zatrzymali go policjanci z Dolnego Śląska. Jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, Daniel L. został zatrzymany, gdy jechał dostawczym samochodem od granicy z Niemcami.

Niedziela

Jak podaje Polsat News 20-latek z Bytomia próbował przemycić z Hiszpanii do Polski ponad 28 kg marihuany. Narkotyki ukrył pomiędzy opakowaniami chipsów – zatrzymali go policjanci z Dolnego Śląska.
Jak powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, Daniel L. został zatrzymany, gdy jechał dostawczym samochodem od granicy z Niemcami. – Policjanci otrzymali informację, że kierowca może być nietrzeźwy. Fiat ducato został zatrzymany w Zgorzelcu – powiedziała.

20-latek był trzeźwy okazało się jednak, że spod plandeki, pod którą przewoził kartony z chipsami unosi się silnie drażniąca woń.
Wartość narkotyków to prawie 850 tys. złotych

– Już w komendzie dokładnie sprawdzono zawartość paczek. Wewnątrz kartonów policjanci znaleźli zapakowane ponad 28 kg marihuany. Narkotyki były ukryte między opakowaniami chipsów. Z uwagi na przemyt znacznej ilości narkotyków sprawą zajęli się funkcjonariusze jeleniogórskiego CBŚP – dodała Hamelusz.

Według szacunków policji czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 850 tys. złotych. – Mężczyzna został aresztowany, odpowie m.in. za wewnątrzwspólnotowy przewóz znacznej ilości środków odurzających – powiedziała rzeczniczka.źródło: polsatnews.pl