Przeskocz do treści

Przełomowa decyzja sądu. Wydamy fortunę na 500+ dla cudzoziemców

Szczegóły przyznawania środków z programu 500+ okazują się dużo bardziej kontrowersyjne, niż mogłoby się wydawać. Polski sąd podjął jednak przełomową decyzję, według której świadczenie trafi do kolejnej grupy rodzin.

codzienne przejazdy busem do holandii
Obywatelka Ukrainy, której odmówiono przyznania 500 plus, chociaż jej syn ma polskie obywatelstwo, zwróciła się o pomoc do Rzecznika Praw Dziecka. Ten skierował sprawę do sądu, który ostatecznie przychylił się do jego roszczeń.

500+ dla nowej grupy

Pieniądze nie zostały przyznane rodzinie, gdyż to kobieta, a nie ojciec dziecka pochodzący z naszego kraju ubiegała się o środki. Matka ma kartę pobytu, jednak nie zawiera ona wpisu o „dostępie do rynku pracy”.

codzienne przejazdy busem do holandii

Sąd ostatecznie stwierdził, że rodzinie 500+ bez wątpienia się należy. Wyrok ten może okazać się początkiem całkowicie nowych standardów w przyznawaniu środków.

Skutki orzeczenia

Prawdopodobnie umożliwi bowiem wielu rodzicom ubieganie się o pieniądze od państwa. Decyzja białostockiego sądu nie jest wciąż prawomocna. Samorządowi, który odmówił Ukraince przyznania środków, przysługuje skarga kasacyjna do NSA.

źródło: Pikio.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *