W poniedziałek piłkarska reprezentacja Polski zagra w Krakowie z Litwą w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami Europy we Francji. Będzie to dziesiąte spotkanie obu drużyn. Jaki wynik obstawiacie?Poprzednie spotkanie obu reprezentacji odbyło się dokładnie dwa lata wcześniej, 6 czerwca 2014 roku w Gdańsku. Wówczas biało-czerwoni wygrali 2:1 po golach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

Bilans dotychczasowych meczów jest nieznacznie korzystniejszy dla biało-czerwonych, którzy wygrali czterokrotnie, zanotowali trzy remisy i doznali dwóch porażek. Bilans bramek to 13-8.

Historia futbolowych kontaktów drużyn narodowych obu krajów rozpoczęła się 21 lat temu – rozegrany 31 marca 1993 roku w Brzeszczach mecz zakończył się remisem 1:1.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

akie mecze towarzyskie jak ten służą temu, aby doskonalić grę. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja kadrowa w trakcie mistrzostw. Dlatego musimy przećwiczyć pewne rozwiązania taktyczne, jak i ustawienia personalne – tłumaczył przed poniedziałkowym spotkaniem Adam Nawałka. Dla nas to zaszczyt, że możemy się zmierzyć z tą reprezentacją. Mamy oczywiście swoje cele. W poniedziałek będziemy mogli skonfrontować naszą siłę z godnym przeciwnikiem – powiedział z kolei litewski szkoleniowiec Edgardas Jankauskas.

Mecz towarzyski Polska – Litwa na stadionie Wisły Kraków zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 18

źródło; rmf24.pl

(Visited 107 times, 1 visits today)