Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła postępowanie sprawdzające ws. podżegania oraz sprawstwa kierowniczego i pomocniczego do niedopełniania obowiązku urzędniczego przez Jarosława Kaczyńskiego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła Nowoczesna.
Politycy tej partii zarzucają prezesowi PiS, że nakłaniał on premier Beatę Szydło, Prezesa Rządowego Centrum Legislacji Jolantę Rusiniak oraz innych pracowników RCL do nieopublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
jarosław kaczyński

Posłowie Nowoczesnej zauważają, że Kaczyński kilkukrotnie publicznie mówił, że wyrok TK nie powinien być publikowany i otwarcie przyznał, że w Polsce zapanował chaos konstytucyjny. Politycy partii Petru oskarżają prezes PiS o to, że jest uzurpatorem wymuszającym działania na premier i pracownikach RCL. W ich ocenie sytuacja, w której pozakonstytucyjny, pozaprawny układ władzy, nakazuje układowi formalnemu, czyli rządowi i prezydentowi wykonywanie pewnych czynności jest groźna dla państwa.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu
Celem podjętego postępowania sprawdzające jest sprawdzenia faktów podanych w zawiadomieniu o przestępstwie, sprawdzenia własnych informacji, nasuwających przypuszczenie, że popełniono przestępstwo. – Na razie nie ma decyzji procesowej w tej sprawie. Na jej podjęcie prokurator ma 30 dni – mówi Wirtualnej Polsce, Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.źródło: wp.pl