Lubisz czekoladę i zdarzało Ci się ją kupować przy okazji zakupów w IKEA? Uważaj. Sklep rozszerza prowadzoną już wcześniej akcję wycofania czekolad o kolejne produkty. Nie powinny ich spożywać osoby uczulone lub wrażliwe na orzechy laskowe lub migdały. Z tego powodu wymienione czekolady mogą zostać zwrócone, o co apeluje IKEA.
IKEA rozszerza ogłoszoną wcześniej akcję wycofania czekolad o kolejne proukty, których nie powinni spożywać alergicy. Akcją zostają objęte wszystkie produkty, dla których nie upłynął jeszcze termin przydatności do spożycia. „Obecność orzechów laskowych i migdałów w produktach czekoladowych okazała się niepokojąco częstym zjawiskiem, a tym samym produkty te nie powinny trafić do osób uczulonych lub wrażliwych na te alergeny” – czytamy w komunikacie sklepu.

Wcześniej producent mebli wycofał dwie czekolady, CHOKLAD MÖRK 60% i CHOKLAD MÖRK 70%, ponieważ zawartość mleka i orzechów laskowych nie została jednoznacznie zadeklarowana na opakowaniach tych produktów. Tym razem na wycofywanych czekoladach zamieszczono informację o ich potencjalnej zawartości poprzedzoną wyrażeniem „może zawierać…” Uznano jednak, że może ona być niewystarczająca i z tego powodu na niektórych rynkach opis produktu nie spełnia wymogów prawnych.
Niedziela

Akcję wycofania tych produktów z obrotu ogłoszono więc w sklepach IKEA na całym świecie, bez względu na przepisy obowiązujące na poszczególnych rynkach. Biuro prasowe zastrzega przy tym, że nie odnotowano żadnych zgłoszeń dotyczących reakcji alergicznych po spożyciu którejś z sześciu wycofywanych czekolad. Zaniepokojeni klienci mogą zwrócić objęte akcją produkty w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (22) 275 05 00.IKEA czekolady
Wycofane ze sprzedaży zostają następujące produkty:

– CHOKLAD LINGON & BLÅBÄR 180 g (czekolada o smaku borówki/jagody)

– CHOKLAD LJUS UTZ 100g (czekolada mleczna)

– CHOKLAD NÖT UTZ 100g (czekolada mleczna z orzechami laskowymi)

– GODIS CHOKLADKROKANT 450g (czekolada mleczna z karmelem)

– GODIS CHOKLADRÅN 168g (wafle z nadzieniem czekoladowym)

– CHOKLADKROKANT BREDBAR 400g (krem karmelowo-czekoladowy)

– Czekolada GODIS CHOKLADKROKANT 450G

– Wafle czekoladowe GODIS CHOKLADRÅN 168G

– Czekolada z orzechami CHOKLAD NÖT UTZ 100G

– Czekolada mleczna CHOKLAD LJUS UTZ 100G

– Czekolada CHOKLAD LINGON & BLÅBÄR 180G

– Krem CHOKLADKROKANT BREDBAR 400G

źródło: fakt.pl


(Visited 161 times, 1 visits today)