To prawdziwy dramat dla całych milionów Polaków. Okazuje się bowiem, że wałkowane obecnie przepisy doprowadzą do tragicznej sytuacji wszystkich fanów bezpiecznego seksu.

Prawo i Sprawiedliwość jest właśnie na ostatniej prostej, by zadecydować, co z tą formą antykoncepcji. Wygląda na to, że pożegnamy popularną formę zabezpieczenia.
Codziennie busy do Holandii, Niemiec, Belgii

Jesteśmy o krok od zablokowania antykoncepcji w aptekach. Wszystko przez prężnie działające Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski. Ci coraz bardziej naciskają na Ministerstwo Zdrowia, by to stanowczo sprzeciwiło się antykoncepcji w aptekach. Chcą uzyskać od szefa resortu zgodę, by móc powoływać się na klauzulę sumienia.

Ministerstwo Zdrowia nie wypracowało w tej sprawie jednego głosu. Marcin Czech, wiceminister, niedawno jeszcze z sejmowej mównicy mówił o tym, że klauzula sumienia może przysługiwać tylko lekarzom, a farmaceuci nie mają takiego prawa. Jednak Radziwiłł to znany przeciwnik antykoncepcji. Sam już niejednokrotnie wspominał, że takie zmiany w prawie są nie tylko możliwe, ale nawet potrzebne.

codziennie busy do holandii
Na możliwe i absurdalnie radykalne zmiany już oburzyli się posłowie opozycji, a także środowiska lekarzy. Głos zabrał też Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Jak oświadczył, wprowadzenie instytucji klauzuli sumienia do aptek to prosta droga do narzucania klientom przekonań farmaceutów.

– Większość środków antykoncepcyjnych można nabyć tylko w aptece, farmaceuci nie mają więc prawa narzucać innym swoich przekonań, odmawiając ich sprzedaży – grzmi Bodnar.

źródło: Pikio.pl


(Visited 513 times, 1 visits today)