Przeskocz do treści

Pożar samolotu! 144 osoby na pokładzie

W niebezpieczeństwie znalazło się ponad stu ludzi. Dokładniej 144 osoby były na pokładzie w chwili, w której wybuchł pożar samolotu. Niezbędna była natychmiastowa interwencja.
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456

Do pożaru doszło przed paroma godzinami na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines, który miał lecieć z lotniska Johna Wayna w Los Angeles do San Jose. Na dodatek maszyna była już gotowa do startu i właśnie jechała po pasie, by za chwilę oderwać się od ziemi.

W chwili, w której samolot kołował po pasie, dostrzeżono płomienie w tylnej części maszyny. Okazało się, że płonie zespół awaryjnego zasilania maszyny. Konieczna była natychmiastowa interwencja.

Pożar samolotu. Ludzi musiano ewakuować

Na pokładzie Boeinga 737 znajdowało się 139 pasażerów i 5 członków załogi. Wszyscy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kiedy dostrzeżono pożar, natychmiast zatrzymano maszynę i rozpoczęto ewakuację.
codziennie busy do holandii

Otwarto wyjścia ewakuacyjne i rozwinięto pompowane trapy, po których wszyscy pasażerowie oraz załoga – w sumie 144 osoby – ewakuowało się z samolotu.

Pożar ugaszono i niebezpieczeństwo przynajmniej na razie – zażegnano. Część pasażerów doznała obrażeń. Pomocy udzielono im jeszcze na miejscu.Zdarzenie było niezwykle niebezpieczne. Gdyby w porę nie spostrzeżono pożaru i maszyna wzniosłaby się w powietrze, nie wiadomo, jak by się to mogło skończyć. Być może pożar rozprzestrzeniłby się na cały samolot, wtedy zaś wszelkie środki ostrożności mogłyby nie przynieść żadnych rezultatów.

źródło: Pikio.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *