Przeskocz do treści

Powtarza się koszmar, który przeżywał Mackiewicz. 5 osób nie żyje, 4 walczą

Szwajcaria: to okropne wiadomości z ostatniej chwili. Kilka tygodni temu nie tylko Polska, ale i cała Europa żyły koszmarem Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol. Teraz górski koszmar powtarza się. I zebrał o wiele bardziej krwawe żniwo.
codzienne przejazdy busem z polski do holandii

Valais, południowa Szwajcaria. Ośnieżone, alpejskie szczyty i piękne słońce nagle zamieniły się w lodowe piekło. Z nikąd pojawiła się burza śnieżna, która ogarnęła grupę 14 wspinaczy. Wtedy rozpętał się koszmar.

Szwajcaria: 5 osób nie żyje, cztery walczą o życie

4 osoby zginęły od razu, chwilę potem media doniosły o piątej ofierze. Burza śnieżna osłabiła się, jednak pozostała część grupy nie była wstanie wrócić na dół. Noc spędzili na dworze, w wyniku czego doznali ataku hipotermii, ich stan jest krytyczny.

Na poszukiwania wysłano 7 helikopterów, które odnalazły już wspinaczy. Teraz ofiary burzy śnieżnej walczą o życie w szpitalu. Walka jaką stoczą w szpitalu, będzie porównywalna do tej na śnieżnym szczycie, ale śmiało, można powiedzieć, że najgorsze już za nimi. Teraz muszą pokazać jak silni, są w starciu z obrażeniami i zdać się na wiedzę, i umiejętności lekarzy.
busy do holandii, busy polska holandia, bus do holandii
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456

Tego typu tragedie pokazują jak nieprzewidywalna i okrutna potrafi być matka natura. Człowiek w starciu z nią nadal ma dosyć znikome szanse. Dlatego tak ważne są odpowiednie przygotowania sprzętowe oraz fizyczne przy takich wyprawach. Sama wspinaczka jest dla organizmu nie lada wysiłkiem. Trzeba też pamiętać, że na takich wysokościach pogoda może zmienić się z idealnej w tragiczną dosłownie w kilka minut.Niestety niekiedy wspinacze zapominają o tym, przeceniając swoje możliwości. W takich sytuacjach właśnie najczęściej dochodzi do tragedii. Zapominają, że wciąż są tylko ludźmi a ich ciała to nie maszyny i mają swoje ograniczenia. Miejmy nadzieję, że finał tej historii skończy się dobrze dla ocalonej grupy.

źródło: Pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *