W pobliżu stacji kolejowej w Elizabeth w stanie New Jersey policja zdetonowała „podejrzaną paczkę”. Okazał się nią plecak, który znaleźli w koszu na śmieci przed pubem sąsiadującym ze stacją kolejową, dwaj mężczyźni, którzy przeszukiwali odpadki – poinformował burmistrz Christian Bollwage.Mężczyźni powiedzieli policji, że w znalezionym plecaku dostrzegli podejrzane kable i rurkę.

W plecaku miało być pięć ładunków domowej roboty. Plecak, w którym znajdowały się one został miał być zdetonowany przez specjalistów. Gdy robot, który został w tym celu sprowadzony, zbliżał się do kosza, ładunek eksplodował. Słychać było w tym rejonie bardzo silną eksplozję – opowiadają świadkowie. Burmistrz Elizabeth Christian Bollwage poinformował, że w plecaku było pięć ładunków domowej roboty.

Policja i media nie podają informacji o tym, że ktokolwiek został poszkodowany.

Burmistrz poinformował, że nie odnaleziono żadnych urządzeń elektronicznych, które mogłyby posłużyć do zdetonowania pakunków. Policja sprawdziła wszystkie kosze na śmieci w sąsiadujących z miejscem eksplozji ulicach. Nic nie znaleziono.W związku z prowadzonym w tej sprawie dochodzeniem wstrzymane zostały połączenia kolejowe do Elizabeth.

busy do polski

źródło: wp.pl