Program „Rodzina 500+” ruszył dopiero przed tygodniem, a już cieszy się powodzeniem, jakie nie towarzyszyło żadnemu rządowemu projektowi w III RP. Łącznie – w urzędach oraz online – złożono już ponad milion wniosków o świadczenie wychowawcze! Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej- ze swoimi argumentami o „wykluczaniu” dzieci i „dzieleniu” Polaków – powinni spalić się ze wstydu.

Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo.Za złożenie wniosku nie są pobierane żadne opłaty. Oficjalne informacje o programie dostępne są na stronie rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witrynach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie), to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.
źródło: niezalezna.pl
Camping (2)