Dobra wiadomość jest taka, że Polska znajduje się na 15. miejscu w rankingu FIFA. Jest to najlepsze notowanie w historii polskiej piłki nożnej.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Ranking nie został jeszcze opublikowany oficjalnie, jednak już wiadomo, że Polska wyprzedziła nawet reprezentację Włoch i znalazła się na 15 pozycji w rankingu. Dla biało-czerwonych jest to historyczny moment, bo nigdy nie byli oni na tak wysokim miejscu. FIFA prowadzi ranking już od 23 lat – po raz pierwszy ogłoszono go w 1993 roku. Wtedy Polacy byli na 20. miejscu. Potem było niestety znacznie gorzej – polska reprezentacja znajdowała się nawet na 78 miejscu.

Przypomnijmy, że polska reprezentacja przegrała w tym roku jedynie mecz z Holandią  0:1. A drugą porażką była przegrana z Portugalią w czasie Euro 2016  po rzutach karnych.

W ostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej biało-czerwoni pokonali Rumunię 0:3 i objęli prowadzenie w swojej grupie.

Uważam, że nie należy się aż tak bardzo popadać w zachwyt, nasza liga na pewno nie stoi na wyższym poziomie niż włoska. Wszyscy piłkarze, oprócz Pazdana i Mączyńskiego grają, a nie grzeją ławę, w zagranicznych ligach za grube euro, a nie za złotówki. Spokojnie, poczekajmy.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 59 times, 5 visits today)