Już kilka tygodni temu napisałem w tym miejscu tekst o panu Andrzeju Dudzie pt. „Taki prezydent to wstyd”. Nie będę więc tu potęgował krytycyzmu, ani używał przymiotników w stopniach wyższym i najwyższym. Po co? Wszyscy ludzie posługujący się zdrowym rozsądkiem widzą już, że Polska nie ma prezydenta.

Tak, Polska nie ma już prezydenta. Polska ma bezwolną marionetkę prezesa PIS, która zrobi wszystko co prezes każe. Pan Andrzej Duda formalnie jest prezydentem, ale łamie na naszych oczach dane Polakom słowo oraz konstytucję.

Zamiast budowania wspólnoty, dzielenie Polaków. Zamiast stania na straży prawa, łamanie prawa. Zamiast społecznych konsultacji, ignorowanie milionów Polaków. Zamiast prawdy kłamstwa okraszone niemądrym uśmieszkiem.

Pan Andrzej Duda wykonał zleconą mu robotę i podpisał się pod zmasakrowaniem przez PIS Trybunału Konstytucyjnego. Tego trybunału w praktyce już nie ma. Ale jest jeszcze Trybunał Stanu. Za złamanie prawa i za wystąpienie przeciw demokracji pan Andrzej Duda powinien przed nim stanąć. Przed wyborcami lepiej żeby już nie stawał. Gdyby miał odrobinę godności nie miałby odwagi spojrzeć im w oczy.

Od początku byłem krytykiem Pana Andrzeja Dudy. Jako słabego kandydata na stanowisko głowy państwa opisywałem go na długo przed wyborami. Pierwsze dni tej prezydentury były niezręczne, pierwsze tygodnie słabe, pierwsze miesiące są fatalne. I nie trzeba być oponentem PIS-u, by to stwierdzić. Pani profesor Jadwiga Staniszkis powiedziała w opublikowanym dziś wywiadzie, że pan Duda się kompromituje jako prezydent i prawnik. Dodam tylko, że kompromituje się także jako człowiek.


Camping (2)

Ktoś ma jeszcze co do Pana Andrzeja Dudy złudzenia? To szczęścia życzę. Ostatnio ktoś powiedział mi coś takiego – „Choć nie głosowałem na Dudę, mówiłem o nim mój prezydent. Potem mówiłem o nim prezydent Polski. Teraz mówię o nim prezydent w Polsce”. Ot, taki długoPIS prezesa.

Polska ma lokatora Pałacu Prezydenckiego. Prezydenta już nie ma. Jest tylko niegodny tego imienia podwykonawca dzieła mordowania demokracji w Polsce, podjętego i realizowanego przez pana Kaczyńskiego.

źródło: naTemat.pl

(Visited 395 times, 4 visits today)