Tak ważnego meczu siatkarskiego jeszcze w naszym wykonaniu nie było, a takiej szansy na zdobycie mistrzostwa świata nasza reprezentacja nie miała od 40 lat. Tylko jak to zrobić, gdy naprzeciw stoi drużyna, która zdominowała trzy poprzednie turnieje, a na obecnym przegrała tylko raz. Z Polską, dlatego dzień wcześniej Mariusz Wlazły z uśmiechem stwierdził, że mamy wszystko, by przerwać wspaniałą serię.

Niewiarygodne, a jednak prawdziwe. Polscy siatkarze zostali mistrzami świata, przerywając trwającą od 2002 roku serię Brazylii.W 2014 roku Polacy dostarczyli nam niezwykłych emocji i dali Polsce mistrzostwo świata w siatkówce. Wielu w to wątpiło a jednak nasi siatkarze pokazali klasę światową i sięgnęli po mistrzostwo.

Dlaczego przypominamy to wydarzenie ? Za chwilę Olimpiada w Rio. Choć światowi komentatorzy uważają, że Reprezentacja Polski nie jest już taka mocna to wszyscy głęboko wierzymy w to, że pokażą po raz kolejny, że są mocną reprezentacją i stać ich tym razie na Olimpijskie podium.

Polscy siatkarze złożyli ślubowanie.

W sobotę w Centrum Olimpijskim polscy siatkarze złożyli ślubowanie i otrzymali nominacje na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. 

– Uroczyście ślubujemy! Orzeł na piersi! Nareszcie – zakomunikował na swoim profilu na portalu Facebook środkowy Orłów, Karol Kłos.

Niedziela

Już w niedzielę Polacy wylecą do Brazylii, gdzie 27 lipca i 2 sierpnia zmierzą się w pojedynkach towarzyskim z klubowym zespołem Sada Cruizero.Mistrzowie świata rywalizację podczas IO rozpoczną 7 sierpnia 2016 roku od meczu z Egiptem, a później zmierzą się z kolejno z: Iranem, Argentyną, Rosją i Kubą.

źródło: wp.pl/przegladsportowy/Twitter

(Visited 271 times, 3 visits today)