• 4 osoby z Turcji, jedna z Czech i jedna ze Słowacji zaatakowane w Bydgoszczy
• Grupa mężczyzn miała wznosić rasistowskie okrzyki, doszło bójki
• Policja szuka sprawców ataku

Policja szuka sprawców ataku na grupę zagranicznych studentów, którzy uczą się w Bydgoszczy. Cztery osoby z Turcji, jedna z Czech i jedna ze Słowacji zostały napadnięte kilka dni temu nad Brdą. Grupa mężczyzn miała wznosić rasistowskie okrzyki, doszło do szarpaniny i bójki.
Jak powiedziała TVP Info jedna z osób poszkodowanych, studentka z Turcji, „dziewięć albo dziesięć mężczyzn rzuciło w nich butelką”. – Potem podbiegli do nas i powiedzieli, że bronią Polaków. Kolega ze Słowacji próbował z nimi rozmawiać, ale zrobiło się zamieszanie i doszło do bójki. Pobili chłopaków, dziewczyn nie, ale kiedy próbowaliśmy ich rozdzielić, zostałam uderzona w twarz – wyjaśniła.

Dodała, że atakujący „mieli na koszulkach znak ‚Polski Walczącej'”. – Potem przyszedł inny Polak i nas uratował. Zawiadomiliśmy policję, która będzie badać sprawę. Spotkaliśmy się z komendantem. Obiecał nam zwiększyć liczbę patroli w miejscu, w którym mieszkamy tak, by poprawić bezpieczeństwo – powiedziała druga z poszkodowanych osób.

CODZIENNE WYJAZDY Z POLSKI DO HOLANDII, NIEMIEC, BELGII

Policja szuka sprawców ataku. – Na pewno będziemy chcieli poznać wszystkie incydenty, do których ewentualnie doszło, wyjaśnić ich przebieg, ustalić, czy doszło do przestępstwa, czy też wykroczenia, i ostatecznie ustalić osoby, które będą za to ponosiły odpowiedzialność, jeśli doszło do przestępstwa – powiedziała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

źródło: wp.pl