21-letnia studentka fotoniki na Politechnice Warszawskiej przebywała na letnim stażu w Chinach. W niedzielę 17 lipca Magdalena Puczka poszła z przyjaciółmi na plażę Ham Tin Wan na półwyspie Sai Kung koło Hongkongu. Postanowiła popływać. W pewnym momencie doszło do tragicznego zdarzenia

Polka wyjechała na egzotyczny staż. 21-latka nie żyje

Magdalena Puczka pochodziła z Białej Podlaskiej. Staż studencki na wydziale fizyki był dla niej wyróżnieniem i okazją do spędzenia wakacji w egzotycznej Azji. Studentka Politechniki Warszawskiej wsiadła na pokład samolotu 24 czerwca. 17 lipca dziewczyna już nie żyła. Jako pierwszy o tragedii poinformował miejscowy dziennik „South China Morning Post”. Co naprawdę wydarzyło się na plaży Ham Tin Wan?
Niedziela

21-letnia Magdalena Puczka przebywała na kempingu z grupą przyjaciół. Bawiła się w towarzystwie trzydziestu innych studentów. Niespodziewanie podjęła decyzję, by zażyć kąpieli. Kilka chwil później jej kompani zauważyli, że dziewczyna za bardzo oddaliła się od plaży. Nagle zaczęła się topić. Świadkowie jej walki z żywiołem zadzwonili po służby porządkowe, ponieważ w pobliżu nie było ratownika. Do tragedii doszło chwilę po północy czasu chińskiego.

Ratownicy przetransportowali helikopterem nieprzytomną Polkę do szpitala Youde Nethersole w Chai Wan. Na miejscu lekarze walczyli o życie studentki. Niestety, bezskutecznie. O godzinie 3 nad ranem się poddali. Stwierdzili zgon.
– Szkoła skontaktowała się już z rodziną, zapewni też wsparcie dla studentów, którzy tego potrzebują – przyznał rzecznik politechniki w Honkongu w rozmowie z „South China Morning Post”. Chińska policja od dwóch dni przesłuchuje świadków. Nie wyklucza udziału w zdarzeniu osób trzecich.

źródło: fakt.pl


(Visited 10 202 times, 12 visits today)