Wielkimi krokami zbliża się szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. Tymczasem w policji mają ogromny problem – rekordowo dużo funkcjonariuszy odeszło ze służby. Powód? Mają dość dobrej zmiany.Wszystko zaczęło się od czystek w służbie, kiedy komendantem głównym policji został insp. Zbigniew Maj (45 l.). Karuzela stanowisk, nacisk na usuwanie ze służby tych, którzy zaczynali w milicji i niepewność spowodowały, że wielu policjantów zdecydowało się uciec na mundurowe emerytury.

Skala odejść okazała się rekordowa. O ile w całym 2014 roku policję opuściło 2,9 tys. osób, rok później – 3,7 tys., o tyle tylko do maja tego roku – 2040 osób!

Co to oznacza dla bezpieczeństwa wielkich imprez, do jakich Polska właśnie się przygotowuje? – Na szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży nastąpi mobilizacja i koncentracja sił, wiec jakoś to się uda – mówi Faktowi gen. Adam Rapacki (57l.), były wiceszef policji i resortu spraw wewnętrznych.Niedziela do Polski

Pytanie tylko, jak bezpiecznie będzie w tych częściach Polski, skąd policjanci zostaną ściągnięci do zabezpieczenia tych spotkań. O to musi już zadbać obecny szef MSWiA Mariusz Błaszczak (47 l.).

Gen. Rapacki zwraca uwagę na inny problem wynikający z odejść policjantów:

– Ze służby odeszło wielu doświadczonych, ale jeszcze młodych policjantów. A nie jest tak, że nagle awansowany poradzi sobie na dowódczym stanowisku. Do tego potrzebne jest doświadczenie. Wiele razy zdarzało się tak, że błędy wynikały ze zmian zarządzających operacjami i ich braku doświadczenia – stwierdza.
źródło: fakt24.pl


(Visited 235 times, 1 visits today)