Zakrwawione zwłoki pochodzącego z gminy Chojna Polaka znalazł w mieszkaniu w Hadze jego współlokator. O zamordowanie 41-letniego Adama Niemca podejrzewano kilku mężczyzn.W końcu do winy przyznał się włodawianin Krzysztof M. Policjanci z Hagi dotarli do wysłanych z jego telefonu SMS-ów, w których odgrażał się, że zabije Adama. Już po dokonaniu zbrodni pisał do znajomych i rodziny, otwarcie informując o tym, co zrobił.

Bliscy Krzysztofa M. powiedzieli, że mężczyzna był uzależniony od narkotyków i niezrównoważony emocjonalnie. W przeszłości handlował środkami odurzającymi, za co był kilkakrotnie karany. Do Holandii wyjechał, by leczyć się z nałogu, a namówiła go do tego dziewczyna, która była z nim w ciąży.
11

Śledczy ustalili, że włodawianin prawdopodobnie zabił Adama Niemca po tym, jak doszło między nimi do kłótni o czynsz, z którym zalegał Krzysztof M. wynajmujący pokój w tym samym mieszkaniu co ofiara. Zgodnie z holenderskim prawem popełnienie morderstwa z premedytacją jest zagrożone karą do 30 lat pozbawienia wolności. Po ogłoszeniu wyroku Krzysztof M. trafi do tamtejszego zakładu karnego, chyba że zechce ubiegać się o umieszczenie w polskim więzieniu.
żródło: fakt24.pl
(Visited 2 892 times, 2 visits today)