Krzysztof Starnawski został nominowany do prestiżowego tytułu Podróżnika Roku National Geographic (Adventurer of the Year 2017).

Najpierw był rekord świata w nurkowaniu w obiegu zamkniętym. Ustanowił go pod koniec 2011 roku zejściem na głębokość 283 metrów w Morzu Czerwonym w Egipcie. Rok później rekord Polski w nurkowaniu jaskiniowym osiągnięty w czeskiej jaskini Hranicka Propast na głębokości 265 metrów. W lipcu 2016 pobił światowy rekord w nurkowaniu w obiegu zamkniętym (CCR), schodząc na 278 metrów w jaskini Viroit w Albanii. A dwa miesiące później wraz z kierowaną przez siebie ekipą odkrył, że Hranicka Propast jest najgłębszą zalaną jaskinią na świecie – ma co najmniej 404 metry głębokości.

Zadzwoń już teraz : +48 533 123456
www.busydoholandii.org

I właśnie to ostatnie odkrycie, będące rezultatem wieloletnich nurkowań i badań prowadzonych przez Krzysztofa Starnawskiego uznane zostało przez kwaterę główną National Geographic w Waszyngtonie za jedno z najbardziej interesujących i przełomowych wydarzeń eksploracyjnych roku. Tym samym Krzysztof Starnawski został nominowany do prestiżowego tytułu światowego Podróżnika Roku (Adventurer of the Year 2017). O wyborze zadecydują internauci, którzy każdego dnia mogą oddać swój głos na jednego z dziesięciu kandydatów.
Od początku głosowania zacięta rywalizacja toczy się przede wszystkim pomiędzy naszym Krzysztofem Starnawskim a biegaczką Mira Rai z Nepalu.

źródło: national-geographic.pl

(Visited 32 times, 1 visits today)